T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Kaymakamlık  >>   Makam  >>   Kaymakam

 
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.
  Dr. Necdet TÜRKER
Osmangazi Kaymakamı

 

          1966 yılında Tokat’ın Zile İlçesinde doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1988 yılında Yozgat’ ta Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1991-1993 yılları arasında Denizli Beyağaç Kaymakamlığı, 1993-1995 yılları arasında Malatya Kuluncak Kaymakamlığı, 1995-1997 yılları arasında Hakkâri Vali Yardımcılığı, 1997-1999 yılları arasında Konya Ilgın Kaymakamlığı, 1999-2001 yılları arasında Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı, 2001-2006 yılları arasında Nevşehir Ürgüp Kaymakamlığı, 2006-2008 yılları arasında Konya Seydişehir Kaymakamlığı, 2008-2013 yılları arasında Eskişehir Tepebaşı Kaymakamlığı yapmış olup; 19.07.2013/463 tarihli kararname ile atanarak Bursa Osmangazi Kaymakamlığı görevini yürütmektedir. 

          Dr. Necdet TÜRKER 1989 yılında 1 yıl süreli İngiltere’de genel ve mesleki ingilizce eğitimi aldı. 1995-1997 yılları arasında İnönü Üniversitesi’nde “Kamu Personelinde Verimliliğin Artırılması” konusunda birinci yüksek lisansını tamamladıktan sonra 1998-2003 yılları arasında Selçuk Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları ve Performans Yönetimi“  konusunda doktorasını yaptı. Doktora aşamasında İçişleri Bakanlığı’ nca İngiltere’ ye ikinci yüksek lisansını yapmak üzere gönderilmiş ve 2000-2001 yılları arasında İngiltere Exeter Üniversitesinde “Çağdaş Kamu Yönetimleri ve Avrupa Birliği Bölgesel Kalkınma Fonlarının AB’ nin Genişleme Politikaları Bağlamında Değişimi" konusunda ikinci yüksek lisansını yaptı ve bu süreçte çağdaş ülkelerdeki kamu yönetim anlayışı ve uygulamaları, Avrupa Birliği kurumlarının karar alma prosedürleri, Avrupa Birliği endüstri politikalarının evrimi, fikri mülkiyet hakları (Intellectual Property Rights) ve bu hakların korunmasının yenilikçi (Innovative) politikalar açısından önemi ile ilgili makale (basılmamış), seminer v.b çalışmalar yapmıştır.

          Ayrıca; 18 – 31 Ocak 2012 tarihleri arasında ABD Yakın Doğu - Güney Asya Stratejik Çalışmalar  Merkezi (NESA) - Pentagon Ulusal Güvenlik Üniversitesi - Washington Dc.’ de; Uluslararası tehditler kapsamında ulusal boyutları aşan terör örgütleri, organize suç örgütleri (uyuşturucu, insan ticareti, kara para aklama faaliyetleri) ile uluslararası mücadele bağlamında etkin idari, adli, hukuki altyapı ve işbirliği sağlanması konulu Terörle mücadele yönetici semineri'ne katıldı.    

          17 Eylül - 02 Kasım 2011 tarihleri arasında ABD Virginia Commonwealth Üniversitesi – VCU             (Richmond-Virginia)’ da Amerika Birleşik Devletlerinin eyalet sistemi, yerel yönetimlerin yapısı, ulusal bütçe yapılanması, ABD dış politikası, kamu hizmet standartları vb. konularında eğitim seminerleri ile; eyalet senatörleri, eyalet yöneticileri, yerel yöneticiler, polis şefleri ve üniversitelerle Virginia, Washington DC, New York City ve Maryland eyalet ve şehirlerinde resmi görüşmeler, toplantılar ve çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi.

          11-13 Ekim 2010’ da, Avrupa Kamu Yönetimi Enstitüsü ( European Institute of Public Administration ) (EIPA); Maastricht/ Hollanda’da; AB kurumları ve karar alma mekanizmaları (Lizbon Antlaşması öncesi ve sonrası), AB politikaları ve AB’de dış ilişkiler kapsamında AB son gelişmeler ve gelecekteki zorluklar, Lizbon sonrasında AB kurumları ve AB ‘de karar alma prosedürleri, genişleme süreci, Türkiye’nin katılımı ve önündeki zorluklar, AB’ de dış ilişkiler ve Lizbon sonrasında yapılanmada ortak dış güvenlik, savunma politikası ve Avrupa komşuluk politikası konularında eğitim aldı.

          16 Eylül  - 12 Aralık 2009 tarihleri arasında, Ecole National Administration-ENA (Ulusal Yönetim Akademisi) Paris/ Fransa da, Kamu yönetiminde uluslararası uzmanlık programı (CISAP); Avrupa Yönetim ve Yönetişim master programı kapsamında; karşılaştırmalı (Comperative) Kamu yönetimi kültür ve yapılanmaları analizi, “Almanya – Fransa kamu personel yönetimi yeniden yapılanmalarının yakın planda incelenmesi”, Kamu personel yönetiminde modern insan kaynakları yönetimi uygulamaları ve Fransız kamu personeli reformu, AB ülkeleri kamu yönetim sisteminin yeniden yapılanması ve modernizasyonunda ENA (Ecole National Administration)’ nın misyonu ve BVS (Bavyera Yönetim Akademisi) ile Baköv (Almanya federal yönetim akademisi) işbirliği konularında çalışmalar ile Fransa’daki parlamento, valilik, belediyeler, bölge meclis ve başkanlarına yapılan çalışma ziyaretlerine katıldı.

          2 Mayıs - 2 Ekim 2005 tarihleri arasında Fransız ve Türk hükümetleri arasında yapılan ortak proje kapsamında Paris Alliance Française dil okulunda (5 ay) yoğun (intensif) Fransızca dil eğitimi aldı ve bu dönemde Ecole National Administration- ENA (Fransız Ulusal Yönetim Akademisi)’ da; "Fransa Kamu Yönetimi Reformu ve Modernizasyonu", “"Fransız kamu yönetim sisteminde valilik ve kaymakamlık kurumlarının yapısı, işleyişi, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki etkileşim ve işbirliği" konularında çalışmalar ve Fransa’ daki ilgili kurumlara çalışma ziyaretlerinde bulundu. Dr. Necdet TÜRKER bu çalışmalara ilaveten; AB ve kamu yönetimi modernizasyonu ile ilgili konularda  ulusal ve uluslararası birçok projede yer almıştır. Bunlardan bazıları:

  • 18-23 Temmuz 2011 tarihleri arasında Brüksel/ Belçika’ da AB bölgeler komitesinin çalışmaları ve Frankfurt, Hessen eyaleti/ Almanya’ da Avrupa’ daki kalkınma ajanslarının faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla ilgili kuruluşlara çalışma ziyareti.   
  • 16-20 Temmuz 2009 tarihinde Karlsruhe-Heidelberg/ Almanya’ da “Türkiye için kümelenme politikası geliştirilmesi” amacıyla Almanya’daki yenilikçi kümelenmelere yapılan çalışma ziyareti. 
  • 27 Haziran-04 Temmuz 2004 tarihleri arasında Kopenhag/ Danimarka ve Strazburg/ Fransa da“İnsan hakları ve demokratik ilkeler konusunda bilinç oluşturma” projesi. 
  • 29 Haziran-05 Temmuz 2002 tarihlerinde Barcelona/ İspanya da Türkiye, İspanya ve İsrail yerel gündem 21 uygulamaları” değişim ve çalışma ziyareti.   

           İyi derecede İngilizce ve Fransızca (her iki dilden de Kpds tazminatı almaktadır), orta düzeyde Almanca bilmektedir. Dağcılık, yüzme ve uzakdoğu sporlarıyla da yakından ilgilenen Dr. Necdet Türker evli ve 2 çocuk babasıdır.

E-Posta : necdet.turker@icisleri.gov.tr
Dr. Necdet TÜRKER
Kaymakam

Haber ve Duyurular
    
 

 

Tel : 0 224 220 05 92 - 0 224 224 00 79
Adres: Yahşibey Mahallesi Altıparmak Caddesi Hükümet Konağı No:63 Osmangazi BURSA, Mail:osmangazi@icisleri.gov.tr